Keep calm
03-2010
uncle_kazkar
Придумав сьогодні таку штуку: замінювати всі таблички на плакат «Keep Calm» :-)

Маленька галерея:


читати даліCollapse )

Обличчя Івано-Франківська
03-2010
uncle_kazkar
Чотири тижні тому я долучився до проекту «Обличчя Івано-Франківська». Суть проекту: щодня ми вибираємо випадкову (насправді ні) людину у місті, фотографуємо і беремо інтерв’ю.

Цього тижня ми вирішили розповісти про себе, тому, якщо комусь з жж-френдів цікаво:

— Мене звати Андрій і вже майже 23 роки…Geburtstag III
03-2010
uncle_kazkar
Сьогодні великий день. 53 роки виповнюється одному з кращих акторів сучасності — Кевіну Спейсі.


Якщо ви уважно або давно мене читаєте, то запам’ятали минулорічний пост, який я написав в цей самий день. А може і позаминулорічний. Коротше кажучи, сьогодні моїй жежешці, моєму блогу і просто моєму другові виповнюється три роки :). За цей час опубліковано 206 записів — тобто, в середньому, один пост на п’ять днів.

P.S. Блог все ще перебуває на паузі. Докладніше тут.

Є хто живий?
03-2010
uncle_kazkar
Дивлюсь на свій блог і розумію, що останнє оновлення датується 25-м березня. А колись раз на тиждень писав. Не те щоб не було про що писати, просто таке враження, що народ масово втік з Живого Журналу. Тому: поки цей пост не набере хоча б 20 коментів від різних людей, продовжувати писати не буду. Спеціально не буду кроспостити.

Лайфхак: увага
03-2010
uncle_kazkar
Часом буває так, що потрібно сидіти і виконувати якусь рутинну роботу, але немає ніякого бажання це робити: постійно відволікаєшся на якісь речі або думки і робота не йде. Це відбувається через те, що робота займає далеко не 100% уваги. Виглядає це приблизно так: робота займає, для прикладу, 75% уваги, а решта 25% витрачаються на думки, які хаотично виникають в голові, але не закінчуються ніякими умовиводами та висновками, тому що 25% недостатньо для умовиводу. В результаті мозок мучиться і перебує у стані, схожому на напівсонний — думаєш про все і ніпрощо водночас, від чого мозок або виснажується, або намагається виділити більше ресурсів під думки. В обох випадках страждає робота. Тому, під час рутинної роботи, яка займає багато часу і, водночас, не дуже кропітка, можна і треба слухати музику або аудіокниги, дивитись серіали тощо, тобто, робити все, щоб забити точно 25% уваги, яка лишилась без діла.

bullshit
03-2010
uncle_kazkar
«Скільки людей, стільки й думок» — буллшит. Людей набагато більше.
«В кожного свій смак» — буллшит. Він є в одиниць.

Січень-2012
03-2010
uncle_kazkar
Сьогодні прокинувся в шоці від того, що вже перше лютого. Коротко розповім, що сталося за цей місяць.

Перш за все, в суботу нас пофоткала Наталя:


Був сильний мороз, −16 °С, тому фоткались дуже швидко і їхали грітись. Як наслідок — досі лежу з температурою :) хоча захворів напередодні. Всі фотки можна глянути в альбомі «Андрій і Христя :)».

В минулий четвер Оксана захищала бакалавра і я їй трохи допоміг з рендерами. Вийшло прикольно, спробував кілька нових для себе прийомів.


Захистилась на «відмінно», я радий :)

Ніяк не викладу останній курсовий, який ми робили разом з Христею. Робили довго, переробляли кожен шматочок по двадцять разів, дуже не встигали через це. Якщо враховувати, що минулий семестр був скороченим і ми перші кілька тижнів вчились в іншій групі, де трохи інша програма, а потім я з місяць фігачив підоснову, обмальовуючи купу різних схем і карт, то ми впорались із завданням кльово. На подачу і пояснювальну записку пішла доба (дякуємо Олесі за ноут, він нас реально врятував) — такої халтури я ще ніколи не валив. При халтурній подачі, ми вклали в проект цікаві шляхи розвитку і функціонування території, передбачили її функціонування на час проведення «Євро-2012», подальший розвиток і проведення можливої Зимової Олімпіади 2025-го року; використання території після цього. Всього вийшло 4м², але, якщо клікнути на прев’юшку, відкриється тільки 3м² — одну частину ми вирішили нікому не показувати :).


Так як містобудівні проекти — це не хухри-мухри, дивлячись на картинку неясно взагалі нічого, читайте пояснювальну записку.

До речі, я тепер староста групи, а останню сесію здав з однією четвіркою (+11 «відмінно»). Вперше таке.

А ось так мої френди відповіли на запитання, яке свято для них важливіше :). Цікаво, що співвідношення саме 80/20.P.S. Пости на замовлення в процесі написання (не подобається те, що виходить).

2011/2012
03-2010
uncle_kazkar
2011-й рік, в цілому, був кльовим. Сталося багато поганого, але, рано чи пізно, воно мало статися, бо було неминучим. Разом з тим сталося багато приємного. Більше нічого придумати не можу, тому просто побажаю френдам всякого різного. Я не буду називати імен, тут побажання для найближчих друзів, для знайомих, для людей з минулого, для людей, з якими бачився раз чи двічі або взагалі знайомий тільки через інтернет. Можете перечитати всі побажання і вгадати, яке саме стосується Вас: тримай той самий курс і надалі; більше слухай, менше говори; не тупи; не перебільшуй; ти, до речі, також не тупи; прислухайся до своїх бажань; не зазнавайся, навіть якщо є на те всі підстави; не переживай так про дурню; частіше дзвони; а ти вибач, що я не дзвоню; приймай себе такого, як є; більше аналізуй.
Теги:

Як правильно просити про допомогу
03-2010
uncle_kazkar
Вчора зовсім випадково почав думати про таку штуку: чому деяким людям я допомагаю із задоволенням, а деяким відразу хочеться відмовити. Взагалі допомагати — це кльово, я якось напишу про це повноцінний пост + згадаю там про правило десятини Папанека (дизайнер має 10% часу працювати без оплати для покращення світу) і розповім, як багато це дає для самого дизайнера і, взагалі, для всіх (хоча, про що там писати — ви і самі розумієте, як круто, коли замовник не має морального права вимагати щось від вас — повна свобода дій :-) ).

В чому суть висновку, який я зробив: людям не подобаються нав’язані обов’язки. Людей не пре стояти в черзі і ще більше не пре пертись у військомат або в поліклініку на обов’язкове обстеження. Людям, переважно, не подобається те, що треба боротись за виживання і підтримувати свою життєдіяльність. Але, з іншого боку, люди нормально сприймають обов’язки, до яких зобов’язали себе самі (сорі за тавтологію). Наприклад, ніхто не скаржиться на проблеми з навчанням, якщо вибір місця навчання — це обґрунтований особистий вибір студента. Скаржаться на окремих викладачів або предмети — які є обов’язковими, але непотрібними (передаю привіт цивільним захистам і охоронам праці), тобто, скаржаться, тому що існують довбані нав’язані обов’язки. Ось що показало соціологічне мега-опитування серед моїх френдів:Мої здогади підтвердились. А тепер, пам-парапам, сам лайвхак: для того, щоб люди вам допомагали, просіть про допомогу так, щоб людина сама захотіла вам допомогти, а не сприймала це як нав’язаний обов’язок. Наприклад (з прикладами мені важко): «де моя яєшня?» — не гуд, а от «я такий голодний і змучений» — гуд :-). Гомо сапієнс істота благородна і вона сама себе зобов’яже і виконає зобов’язання. І не треба мені тут говорити про те, які люди жлоби і жорстокі. Просто не треба спілкуватися з мудаками (серед моїх знайомих, наприклад, взагалі немає мудаків). Ще одна важлива штука: ніхто нікому нічого не зобов’язаний — люди вільні і можуть чинити так, як вважають за потрібне. І ще одна порада для людей, яким важко в стосунках: формула здорових стосунків — нічого не просити, прислухатись, давати. Якщо обидві половинки слідуватимуть цьому правилу — життя без сварок і проблем гарантоване.

P. S. Не використовуйте цей лайфхак лицемірно, обманювати — погано.

Переключення між формами
03-2010
uncle_kazkar
Коли ми заходимо на якийсь сайт, зазчичай потрібно вводити логін, пароль, натискати на «запам’ятати мене» і потім натискати на «Вхід». Коли руки і так на клавіатурі, а не на мишці (вводимо ж логін-пароль), між формами зручніше переключатися Табом. Так от, дуже не люблю, коли «запам’ятати мене» розміщено після «Вхід». Доводиться проскакувати «Вхід», а потім повертатися шифт-табом — це довго і дуже дратує. Веб-дизайнери, візьміть до уваги.

?

Log in